עורכי דין ומתמחים
קודקס אנשי השיווק
תתעדכן, ככה השוק עובד היום!

מאת: אבי זיתן


חשיבותה של חדשנות למנהל מוצר

פעמים רבות פונה אליי מנהל מוצר בשאלה מה המשמעות של חדשנות מוצרית לארגון או לעסק שמבקש לשפר ביצועים של מוצר. לפיכך, החלטתי להעניק כמה דגשים בנושא.

האתגר של מנהל מוצר בעידן טכנולוגי

מחקרים שיווקיים רבים ומקיפים שיצאו בעולם בשנים האחרונות הוכיחו, קיומו של קשר ישיר וחד משמעי בין עוצמת החדשנות המוצרית בחברה, לבין היקף הצלחתו העסקית. כיום, כבר ברור למדי כי ארגון עסקי/מסחרי שלא ישכיל לעבור תהליכים מקיפים של התחדשות, התפתחות וצמיחה, ואשר לא יתאים עצמו לחידושי הטכנולוגיה ולטעמי השוק המגוונים והמשתנים – יש וימצא עצמו בסכנה קיומית.

מערכת יחסים ארוכת טווח עם מנהל מוצר

מאידך, מחקרים אחרים מצאו, כי מקום בו הצרכן חש מעורבות רגשית כלפי המוצר – אזי החדשנות של מוצר מתחרה, לא תוכל להעפיל ולבטל את יתרון הנאמנות הרגשי של הצרכן למוצר אליו הוא קשור. דהיינו, כאשר בוחנים מוצרים או שירותים אשר הבסיס שלהם רגשי, אזי נוכל לזהות באופן ברור רמת נאמנות צרכנית גבוהה יותר, לעומת מוצרים שהם אמנם חדשניים, ואולם התוחלת והמהות שלהם משתנה.

המסקנה אם כן, הינה כי חדשנות מבחינת מנהל מוצר מהווה תנאי הכרחי עבור הצלחה עסקית, ואולם היא אינה מהווה תנאי מספיק לשימור והגדלת מאגר לקוחות לאורך זמן, כמו גם שאינה ערובה ודאית להצלחה.

המשמעות היא שנדרש למנהל מוצר דבר מה שהוא מעל לכך. ואולם מדובר בפרמטר עדין וחמקמק – אותה יכולת מושכלת ומדויקת ליצירת הקשר הרגשי ורקימת מערכת היחסים עם הלקוח - הצרכן הסופי, שבוחר בסוף איזה מוצר יעדיף לרכוש לאורך זמן.

אבי זיתן הינו יועץ אסטרטגי מוביל לחברות ושותף בקודקס שיווק.

חיפוש משרות בקודקס שיווק

למגוון לקוחותינו דרוש מנהל מוצר – מצא עכשיו את המשרה הבאה שלך!